A36 is een voordelig, lasbaar en overal verkrijgbaar koolstofconstructiestaal.
Het wordt vaak gebruikt voor machinefunderingen, montageplaten, beugels, frames en algemene gelaste constructies. Het ondersteunt ook productiewerkprocessen waarin snijden, lassen en plaatselijke CNC-bewerkingen worden gecombineerd.
Voor professionals op het gebied van de inkoop van op maat gemaakte onderdelen is het begrijpen van “wat A36-staal is” slechts de eerste stap. De vorm van het materiaal, de dikte, de maattoleranties, de oppervlakteafwerking, de bewerkingsspeling en de inspectiedocumentatie zijn allemaal van invloed op de kwaliteit en de kosten van het onderdeel.
A36 is geschikt voor constructieonderdelen die aan gemiddelde belastingen worden blootgesteld en waarbij kosten een belangrijke rol spelen. Voor onderdelen die een hoge slijtvastheid, hoge hardheid, slagvastheid bij lage temperaturen of certificering voor druktoepassingen vereisen, zijn speciale materialen nodig.

Wat is A36-staal?
A36 is een koolstofconstructiestaal dat wordt geleverd conform ASTM A36/A36M. De norm heeft betrekking op staalplaten, staven en profielen van constructiekwaliteit.
A36 is geschikt voor:
- Gelaste constructies;
- Met bouten vastgezette constructies;
- Geklonken constructies;
- Algemene mechanische onderdelen;
- Bouw- en industriële ondersteuningsconstructies.
A36 is een koolstofarm staal, maar het is geen algemene term voor alle soorten koolstofarm staal. Het is een specifieke ASTM-materiaalklasse met vastgelegde eisen aan de mechanische eigenschappen.
De letter “A” geeft aan dat de specificatie behoort tot de categorie van ASTM-specificaties voor ijzerhoudende materialen. Het getal “36” komt overeen met een minimale vloeigrens van 36 ksi, of ongeveer 250 MPa.
A36 wordt voornamelijk geaccepteerd op basis van zijn mechanische eigenschappen. De grenswaarden voor de chemische samenstelling variëren naargelang de productvorm en de materiaaldikte. In de aanbestedingsdocumenten moeten de van toepassing zijnde norm, de materiaaldikte en het vereiste fabrieksproefrapport worden vermeld. Toepassingsgebied van ASTM A36/A36M
Hoe wordt A36-staal geproduceerd en geleverd?
A36-staal wordt vervaardigd via staalproductie, chemische afstelling, continu gieten en warmwalsen. De eindproducten worden geleverd in de vorm van platen, staven en constructieprofielen.
Veelvoorkomende leveringsvormen zijn onder meer:
- Warmgewalste plaat;
- Plaat met gelijkmatige temperatuurverdeling;
- Vlakke staaf, ronde staaf en vierkante staaf;
- Hoeken en profielen;
- Met een zaag gezaagde halffabricaten;
- Met een gasbrander of plasma gesneden halffabricaten;
- Voorgesneden plano’s op basis van het profiel van het onderdeel.
Warmgewalst A36 heeft walshuid op het oppervlak. Deze toestand is geschikt voor algemene constructietoepassingen, maar het materiaal kan niet direct worden gebruikt als precisie-montagevlak, afdichtingsvlak of ondergrond voor een coating.
A36 is niet de standaardspecificatie voor elk product van koolstofstaal. Constructiebuizen voldoen doorgaans aan ASTM A500. Stalen buizen voldoen aan ASTM A53. Moderne constructieprofielen met brede flenzen worden op grote schaal geleverd volgens ASTM A992.
Er moet de juiste norm worden gekozen voor de gewenste vorm van de grondstof.
Welke standaardafmetingen zijn er beschikbaar voor A36-grondstof?
ASTM A36/A36M beschrijft de materiaaleigenschappen, maar stelt geen universele reeks standaardafmetingen vast.
“Met ”standaardafmetingen“ wordt op de markt verwezen naar afmetingen die door fabrieken en metaalverwerkingsbedrijven doorgaans op voorraad worden gehouden. Het assortiment verschilt per regio.
Gangbare afmetingen van A36-grondstoffen
| Formulier | Dwarsdoorsnede (mm) | Breedte × Lengte/Stapelhoogte |
|---|---|---|
| Standaard aandelenplaat | 4.8–50.8 | 1219 × 2438 – 1524 × 3048 mm |
| Walsplaat | 4.78–152 | 1500–3350 × 3050–25910 mm |
| Plaat met gelijkmatige temperatuurverdeling | 2.54–15.9 | 1200–2400 × 1800–18300 mm |
| Platte stang | 3,18–76,2 × ≤304,8 | 6,1 m |
| Ronde staaf | Ø3,18–304,8 | 6,1 m |
| Vierkante staaf | 6.35×6.35–101.6×101.6 | 6,1 m |
| Hoeken/profielen | Op basis van sectieaanduiding | 6–18,3 m |
SSAB geeft bijvoorbeeld voor A36-walsplaat een diktebereik van 4,78–152 mm aan. De beschikbare breedtes variëren van 1500 tot 3350 mm en de lengtes van 3050 tot 25910 mm. Afmetingen van SSAB A36
Deze cijfers geven de leveringscapaciteit van walserijen of servicecentra weer. Het gaat hierbij niet om universele voorraadmaten die door ASTM zijn vastgesteld.

Welke invloed hebben de afmetingen van grondstoffen op de bewerking?
Bij de dikte van het blanco moet rekening worden gehouden met:
- Walshuid;
- Afschuining bij thermisch snijden;
- Door warmte aangetast materiaal;
- Vastspantolerantie;
- Toeslag voor voorbewerking;
- Toeslag voor nabewerking.
Als je een ruwstuk bestelt met de dikte van het eindproduct, blijft er onvoldoende bewerkingsspeling over.
Ook bij grote plaatonderdelen moet de vlakheid bij ontvangst worden gecontroleerd. Standaard warmgewalste platen kunnen niet direct als precisie-montagevlak worden gebruikt.
Onregelmatige onderdelen moeten worden genest voordat het materiaal wordt besteld. Efficiënte nesting zorgt voor minder afval.
Extra dikke, extra brede en platen met afwijkende lengtes moeten in de walserij worden vervaardigd. Voor deze materialen gelden langere levertijden en hogere transportkosten.
De toleranties voor dikte, breedte, lengte en vlakheid van A36-platen worden bepaald door ASTM A6/A6M. Algemene eisen volgens ASTM A6/A6M
Wat is de chemische samenstelling van A36-staal?
A36 bestaat voornamelijk uit ijzer. Het bevat ook koolstof, mangaan, silicium, fosfor en zwavel.
Chemische samenstelling van A36-staal
Eenheid: %
| C | Mn | P | S | Ja | Cu* |
|---|---|---|---|---|---|
| 0.25–0.29 | 0.80–1.20 | ≤0,040 | ≤0,050 | ≤0,40 | ≥0,20 |
De koolstofwaarden in de tabel geven de maximale gehaltegrenzen aan voor verschillende materiaaldiktes. Ook de vereiste gehaltes aan mangaan en silicium variëren naargelang de dikte.
Cu ≥ 0,201 TP3T Dit geldt alleen wanneer in de inkoopdocumenten koperhoudend staal is gespecificeerd. Er kan niet zomaar worden aangenomen dat de A36-norm deze hoeveelheid koper bevat.
De materiaalsamenstelling moet worden bevestigd aan de hand van het MTR. Het MTR moet tevens de warmtegetal, de vloeigrens, de treksterkte en de rek bevatten. Samenstellingsvereisten voor A36-platen
Mechanische en fysische eigenschappen van A36-staal
De kernwaarde van A36 is de vastgelegde minimale structurele prestatie. Ontwerpers gebruiken de vloeigrens en de treksterkte om de afmetingen van onderdelen en de veiligheidsfactoren te bepalen.
Eigenschappen van A36-staal
| Onroerend goed | Waarde |
|---|---|
| Vloeigrens (MPa) | ≥250 (≤200 mm); ≥220 (>200 mm) |
| Treksterkte (MPa) | 400–550 |
| Rek (%) | 20–23 |
| Elasticiteitsmodulus (GPa) | 200 |
| Afschuifmodulus (GPa) | 79 |
| Poisson-coëfficiënt | 0.26 |
| Dichtheid (g/cm³) | 7.85 |
| Thermische uitzettingscoëfficiënt (µm/m·°C) | 11.7 |
| Warmtegeleidingsvermogen (W/m·K) | 50–52 |
De vloeigrens geeft de spanning aan waarbij blijvende vervorming begint. A36 met een dikte van 200 mm of minder heeft een minimale vloeigrens van 250 MPa. Voor materiaal dat dikker is dan 200 mm daalt deze minimumwaarde tot 220 MPa.
De treksterkte geeft de maximale trekspanning aan die het materiaal kan weerstaan voordat het breekt. A36 heeft een treksterkte van 400–550 MPa.
De elasticiteitsmodulus bepaalt de structurele stijfheid. Het vervangen van A36 door conventioneel staal met een hogere vloeigrens leidt bij dezelfde geometrie niet direct tot een grotere stijfheid. Om de stijfheid te vergroten, moeten de plaatdikte, de profieldiepte, de wapening of de steunpunten worden aangepast.
ASTM A36 hanteert geen vaste hardheid als primaire goedkeuringsvoorwaarde. Onderdelen die worden blootgesteld aan slijtage of contactvermoeidheid moeten binnen een bepaald hardheidsbereik vallen of van een ander materiaal zijn vervaardigd, zoals 1045, 4140 of speciaal slijtvast staal.
Is A36 geschikt voor toepassingen waarbij het materiaal aan schokken bij lage temperaturen wordt blootgesteld?
De basisspecificatie A36 biedt niet automatisch gegarandeerde prestaties bij impact bij lage temperaturen.
In aankoopdocumenten voor constructies die bij lage temperaturen worden gebruikt, aan stootbelastingen worden blootgesteld, voor hijsdoeleinden dienen of van cruciaal belang zijn voor de veiligheid, moet de Charpy-V-inkepingsproef worden gespecificeerd.
In de documenten moet het volgende worden vastgelegd:
- Testtemperatuur;
- Minimale botsenergie;
- Oriëntatie van het monster;
- Locatie van het monster;
- Acceptatiecriteria.
Een trekproefverslag bij kamertemperatuur kan de slagproef bij lage temperatuur niet vervangen.

Wat zijn de voordelen van A36-staal?
Lagere kosten
A36 wordt in grote hoeveelheden geproduceerd en beschikt over een goed uitgebouwde toeleveringsketen. Platen en profielen zijn ruimschoots verkrijgbaar.
A36 biedt lage materiaalkosten voor grote grondplaten, frames en gelaste constructies.
Goede lasbaarheid
A36 heeft een relatief laag koolstofgehalte. Het is geschikt voor gangbare booglassprocessen.
Een goed onderbouwde lasprocedure zorgt voor betrouwbare lasverbindingen en beperkt scheurvorming en vervorming.
Snij- en vervormingsmogelijkheden
A36 ondersteunt:
- Zagen;
- Lasersnijden;
- Plasmasnijden;
- Vlamsnijden;
- Waterstraalsnijden;
- Buigen met een kantpers;
- Rolbuigen.
Breed scala aan grondstofvormen
A36 is verkrijgbaar als plaat, platstaal, ronde staaf, vierkante staaf en constructieprofielen.
Door een ruwstuk te kiezen dat dicht bij de uiteindelijke geometrie ligt, worden de bewerkingstijd en het materiaalverlies beperkt.
Ondersteuning voor gecombineerde productie
Grote onderdelen kunnen eerst worden gesneden en gelast. Vervolgens kunnen de bevestigingsvlakken, de gatenposities en de referentiepunten worden nabewerkt.
Dit proces is geschikt voor apparatuuronderstellen, frames en grote draagconstructies.
Wat zijn de beperkingen van A36-staal?
A36 heeft een welbepaald toepassingsgebied. De belangrijkste beperkingen zijn onder meer:
- Onbeschermde oppervlakken roesten;
- Geen mogelijkheid tot hoge hardheid;
- Beperkte slijtvastheid;
- Warmgewalste oppervlakken bevatten walshuid;
- Niet geschikt voor doorharding;
- Het bewerkingsgedrag verschilt per smeltpartij;
- De basisspecificatie biedt geen garantie voor de prestaties bij lage temperaturen;
- Het is geen standaardmateriaal voor drukvaten;
- Het is niet geschikt voor precisiespindels of zwaar belaste tandwielen.
Voor onderdelen waarvoor hardheid, slijtvastheid of een goede reactie op warmtebehandeling vereist is, dient 1045, 4140 of speciaal slijtvast staal te worden gebruikt.
Voor onderdelen die in corrosieve omgevingen worden gebruikt, moet roestvrij staal of A36 met een speciaal ontworpen corrosiebeschermingssysteem worden toegepast.
Is A36-staal geschikt voor CNC-bewerking?
De A36 ondersteunt CNC-frezen, draaien, boren, tappen en slijpen.
Het is geschikt voor:
- Machinefundamentplaten;
- Bevestigingsplaten;
- Aansluitplaten;
- Klemplaten;
- Bevestigingsplaten;
- Grote beugels;
- Lasconstructies die nog nabewerking behoeven.
De grootste uitdaging bij de bewerking is niet de hoge hardheid. Die komt voort uit walshuid, opgebouwde randen, thermisch gesneden randen en restspanning.

Uitdagingen en oplossingen bij het CNC-bewerken van A36-staal
| Uitdaging | Effect | Oplossing |
|---|---|---|
| Walshuid | Slijtage, afgebroken randen | Stralen, diepe voorbewerking |
| Opgebouwde rand | Scheuren, maatafwijkingen | Scherp gereedschap, stabiele koelvloeistofstroom |
| Lange chips | Verpakking van gereedschap, slechte afvoer | Spaanbreker, aanpassing van de voedingssnelheid |
| Variatie tussen verwarmingsperioden | Belasting en variatie in standtijd | MTR, productie in dezelfde verwarmingsronde |
| Thermisch gesneden rand | Ongelijkmatige hardheid | Bewerkingstolerantie |
| Restspanning | Kromming, afwijking in vlakheid | Symmetrisch voorbewerken, spanningsvermindering |
| Klemvervorming | Fout na het losmaken van de klem | Ondersteuning op meerdere punten, gecontroleerde klemwerking |
| Krimp bij het lassen | Verschuiving van gaten en referentiepunten | Bewerking na het lassen |
| Bramen en scherpe randen | Montage- en afwerkingsfouten | Afschuinen, ontbramen |
Het verwijderen van warmgewalste walshuid
Warmgewalste walshuid is hard en oneffen. Gereedschap slijt snel wanneer het over het oppervlak met walshuid schuurt.
De voorbewerkingsdiepte moet zo worden ingesteld dat er onder de aanslaglaag wordt gesneden. Precisieonderdelen kunnen vóór de bewerking ook worden gezandstraald of gestraald.
Beheersing van de opgebouwde rand
A36 is een koolstofarm staal. Als het gereedschap bot is, blijft er materiaal aan de snijkant kleven.
Een opgebouwde rand leidt tot scheuren in het oppervlak en maatafwijkingen. Een scherp hardmetalen gereedschap met positieve spaanhoek en een stabiele koelvloeistofstroom verminderen dit probleem.
Het beheersen van vervorming in grote platen
Grote staalplaten bevatten restspanningen die bij het walsen zijn ontstaan. Als er aan één kant een grote hoeveelheid materiaal wordt verwijderd, leidt dit tot kromtrekken.
Bij precisie-basisplaten moet de volgende bewerkingsvolgorde worden aangehouden:
- Controleer de dikte en vlakheid van het onbewerkte materiaal;
- Verwijder walshuid en snijresten;
- Stel het uitgangspunt voor de bewerking vast;
- Beide zijden symmetrisch grof bewerken;
- Laat de voorraad ongewijzigd;
- De klemkracht opheffen;
- Breng het werkstuk opnieuw uit;
- Bevestigingsvlakken en gatenpatronen van de afwerkingsmachine;
- Volledige ontbraming en inspectie;
- Breng corrosiebescherming aan op niet-bewerkte oppervlakken.
Bewerking van kritische referentiepunten na het lassen
Door krimp bij het lassen veranderen de posities van de gaten, de bevestigingsvlakken en de totale afmetingen.
De definitieve bevestigingsvlakken, positioneringsgaten en geleidingsvlakken moeten na de belangrijkste laswerkzaamheden worden bewerkt. In de tekeningen moet bovendien onderscheid worden gemaakt tussen afmetingen vóór en na het lassen.
Snijden, vervormen en lassen van A36-staal
Lasersnijden
Lasersnijden is geschikt voor dunne en middelzware plaatstaal en complexe profielen. Het levert een smalle snijspleet en consistente afmetingen op.
Plasmasnijden
Plasmasnijden is geschikt voor plaatmateriaal van gemiddelde dikte. Deze methode biedt een hoge productiviteit, maar de snede vertoont een taps toelopend profiel en er ontstaat een warmtebeïnvloede zone.
Vlamsnijden
Vlamsnijden is geschikt voor dikke platen en grote werkstukken. Bij de snijrand moet rekening worden gehouden met een bewerkingsspeling.
Waterstraalsnijden
Bij waterstraalsnijden ontstaat geen noemenswaardige warmtebeïnvloede zone. Deze techniek is geschikt voor onderdelen die gevoelig zijn voor de warmte die bij het snijden vrijkomt.
Buigen en vormen
A36 has good ductility. The minimum bend radius must be determined from plate thickness, rolling direction, and die opening.
Thick-plate bending requires confirmation of elongation, machine tonnage, and bend direction.
Lassen
A36 supports MIG, TIG, flux-cored arc welding, and shielded metal arc welding.
Thick plate, highly restrained joints, and low-temperature welding require a formal WPS.
The following must be removed before welding:
- Walshuid;
- Oil;
- Moisture;
- Coatings;
- Cutting residue.
Preheat temperature must be determined from carbon equivalent, plate thickness, and joint restraint. Large weldments also require controlled welding sequences and shrinkage direction.
Can A36 Steel Be Heat-Treated?
A36 is supplied in a hot-rolled condition. It is not a typical engineering steel designed to achieve high strength through quenching and tempering.
Through hardening does not produce uniform high hardness in A36. Parts requiring high hardness and wear resistance should use 1045, 4140, or dedicated wear-resistant steel.
Heat treatment applied to A36 parts mainly includes:
Stress Relief
Stress relief is used for heavy weldments and parts that undergo extensive material removal. It reduces residual stress and subsequent distortion.
Normaliseren
Normalizing improves microstructural uniformity in selected parts. Material properties and dimensions must be reverified after treatment.
Localized Surface Hardening
Localized surface hardening applies only to verified, application-specific structures. It does not convert A36 into a standard wear-resistant steel.

What Surface Treatments Are Common for Custom A36 Parts?
A36 does not provide long-term corrosion protection without a coating. Surface treatment should be selected according to the environment, appearance, dimensional accuracy, and maintenance interval.
Sandblasting or Shot Blasting
Sandblasting and shot blasting remove mill scale, rust, and welding contamination.
They provide a uniform substrate for coating, but they do not provide long-term corrosion resistance by themselves.
Industrial Painting
Industrial painting uses primers and topcoats to separate the steel from moisture and oxygen.
It is suitable for machine bases, equipment frames, and large weldments. The coating system must match indoor, outdoor, humid, and salt-exposure conditions.
Poedercoating
Powder coating forms a uniform and durable decorative layer.
It is suitable for equipment frames, brackets, and protective components. Threads, grounding points, and precision mating surfaces require masking.
Thermisch verzinken
Hot-dip galvanizing is suitable for outdoor brackets, platforms, and guardrails.
The design must include vent and drain holes. Large weldments also require an assessment of heat-related galvanizing distortion.
Zinc Electroplating
Zinc electroplating produces a thin, uniform coating.
It is suitable for small brackets, connection parts, and CNC-machined components. Its outdoor service life is shorter than that of hot-dip galvanizing.
Zwart oxide
Zwart oxide improves appearance and provides short-term rust protection.
It must be used with protective oil. The treatment is suitable for indoor fixtures and small mechanical parts.
Fosfateren
Phosphating improves coating adhesion and also works with rust-preventive oil.
It is commonly used on automotive brackets, fastening components, and industrial parts.
Chemisch nikkeleren
Electroless nickel plating improves corrosion resistance, surface hardness, and coating uniformity.
It is suitable for precision brackets, locating parts, and functional mechanical components. Drawings must specify coating thickness and include dimensional compensation.
Precision Grinding or Mechanical Polishing
Precision grinding and polishing improve flatness, roughness, and fit.
They do not replace corrosion-protective coatings. Finished parts still require rust protection.
Roestwerende olie
Rust-preventive oil is suitable for blanks, semi-finished parts, and short-term storage.
It cannot serve as a long-term outdoor protection system.
What Custom Parts Can Be Made From A36 Steel?
A36 is suitable for large, weldable, medium-load, and cost-sensitive structural components.
| Industrie | Gemeenschappelijke onderdelen | Related Equipment |
|---|---|---|
| Industriële automatisering | Baseplates, mounting plates, brackets, fixture plates | Production lines, assembly and inspection equipment |
| Machine tools | Frames, bases, support plates | Lathes, mills, grinders |
| Robotica | Bases, column connection plates, fence brackets | Handling and welding robots |
| Construction machinery | Reinforcement plates, connection plates, mounting brackets | Excavators, loaders |
| Agricultural machinery | Frames, mounting blocks, protective structures | Harvesters, tractor attachments |
| Material handling | Frames, bearing plates, guide brackets | Belt and roller conveyors |
| Mining equipment | Bases, support frames, connection parts | Screening and conveying equipment |
| Energy equipment | Skid bases, cabinet brackets, mounting plates | Pump packages, generator support equipment |
| Vervoer | Platforms, structural brackets, manufacturing fixtures | Commercial vehicles, maintenance equipment |
| Construction fabrication | Gusset plates, embed plates, reinforcement plates | Steel structures, industrial platforms |
A36 is not suitable for direct use in:
- Gear tooth surfaces;
- High-speed precision spindles;
- Wear liners;
- Rolling-bearing components;
- High-pressure components;
- Uncoated marine parts.
When Should A36 Steel Be Selected?
A36 is suitable under the following conditions:
- The part is exposed mainly to static or general structural loads;
- Cutting, bending, and welding are required;
- The part is large;
- Critical areas require localized CNC machining;
- Corrosion protection can be applied;
- Material and manufacturing costs are important;
- High hardness and wear resistance are not required.
Other materials should be selected for the following requirements:
| Vereiste | Material Direction |
|---|---|
| Higher yield strength | A572 Grade 50 |
| Precision shafts and pins | Cold-drawn 1018 |
| Heat treatment and wear resistance | 1045, 4140 |
| Severe corrosion | Roestvrij staal |
| Gewichtsvermindering | Aluminum alloy |
| Low-temperature impact service | Steel with specified impact properties |
| Pressure equipment | Pressure-service material |

Can A36 Be Directly Replaced With Other Grades?
S235JR, Q235B, SS400, and CSA G40.21 44W are often compared with A36.
These materials are not unconditional equivalents. They follow different standards, test methods, and acceptance requirements.
The following must be compared before substitution:
- Yield strength;
- Tensile strength;
- Chemical composition;
- Materiaaldikte;
- Elongation;
- Impact performance;
- Welding requirements;
- Dimensional tolerances;
- Inspection documentation;
- Project regulations.
When a drawing specifies ASTM A36/A36M, the supplier must not change the material without approval.
How Should A36 Parts Be Maintained?
Inspect the Coating Regularly
Edges, welds, openings, and areas around fasteners require close attention.
When coating damage is found, rust must be removed and the coating repaired.
Keep Surfaces Clean
Dust, salt, cutting fluids, and chemical residues should be removed promptly.
Drain holes and ventilation paths must remain clear.
Protect Machined Surfaces
Mounting surfaces, locating surfaces, and guide surfaces should be protected with rust-preventive oil.
Additional dust and moisture protection is required during equipment shutdown.
Lubricate Moving Areas
Pin holes, pivot points, and sliding-contact areas require regular lubrication.
Insufficient lubrication accelerates hole enlargement and contact-surface wear.
Inspect Welds and Fastened Connections
Vibration and cyclic loading affect welds and bolted joints.
Maintenance inspections should check for cracks, looseness, and abnormal deformation.
Evaluate Section Loss
The remaining thickness of severely corroded load-bearing parts must be measured.
Repainting cannot restore load-bearing material that has already been lost.
How Can the Cost of Custom A36 Parts Be Controlled?
Select Common Raw-Material Sizes
Use commonly stocked plate thicknesses and bar sizes.
Choose plate, flat bar, or round bar according to part geometry. This reduces material waste.
Optimize Geometry and Tolerances
Large structures can be welded and then locally finish-machined.
Tight tolerances should be limited to mounting surfaces, locating holes, and mating dimensions.
Arrange the Manufacturing Sequence Correctly
Complete cutting and major welding before machining the final datums and hole patterns.
This reduces rework caused by welding distortion.
Match the Manufacturing Process
Select laser, plasma, flame, waterjet, or saw cutting according to material thickness.
Apply surface treatment only where protection is required.
Complete a DFM Review in Advance
Confirm the material specification, machining allowance, welding sequence, and inspection requirements before production.
This reduces material scrap, design changes, and delivery delays.
What Information Is Required When Requesting a Quote for Custom A36 Parts?
A complete RFQ should include:
- 2D drawings and 3D models;
- ASTM A36/A36M material requirement;
- Raw-material form and thickness;
- Part quantity and annual demand;
- Dimensional and geometric tolerances;
- Weld symbols and welding standards;
- Oppervlakteruwheid;
- Surface treatment and color;
- Service temperature and corrosive environment;
- Impact and nondestructive testing requirements;
- MTR and heat-traceability requirements;
- Packaging method;
- Required delivery date.
The drawing should also identify retained cut edges and surfaces requiring machining.
How Should a Reliable Custom A36 Parts Supplier Be Selected?
Traceerbaarheid van materialen
The supplier should provide the MTR, heat number, and material specification certificate.
Complete Manufacturing Capability
The manufacturing partner should coordinate cutting, CNC-bewerking, welding, and oppervlaktebehandeling.
Large components also require experience in workholding and distortion control.
Kwaliteitscontrole
The supplier should inspect hole locations, flatness, welds, coatings, and critical dimensions.
New projects should complete first-article validation.
Technische beoordeling
A reliable supplier reviews the material, tolerances, machining allowance, and welding distortion.
The supplier should also provide practical manufacturing recommendations.
Clear Pricing and Lead Time
The quotation should define the scope of material, machining, welding, surface treatment, and inspection.
Material substitutions, drawing revisions, and delivery milestones must be confirmed in writing.
Get Custom A36 Part Manufacturing Advice
If your project involves A36 plate cutting, CNC machining, welding, or surface treatment, send the drawings, quantity, and delivery requirements to Weldo Machining.
The engineering review will confirm:
- Whether A36 meets the loading and environmental requirements;
- Whether stock sizes can reduce material waste;
- How much machining allowance is required on thermal-cut edges;
- Whether welding affects critical dimensions;
- Which surfaces require CNC machining;
- Whether the coating affects holes and assembly;
- Whether inspection documentation meets project requirements.
Completing these checks before finalizing the manufacturing plan and quotation reduces rework, out-of-tolerance parts, and delivery delays.

FAQ About A36 Steel
Is A36 the same as mild steel?
A36 is a mild steel, but mild steel does not refer only to A36. A36 is a specific low-carbon structural steel grade with defined ASTM performance requirements.
Does A36 steel rust easily?
Yes. Bare A36 does not provide long-term corrosion resistance. Parts require painting, powder coating, or galvanizing according to the service environment.
Is A36 steel stronger than aluminum?
The answer cannot be determined by material category alone. A36 has a higher tensile strength than 6061-T6. However, 7075-T6 is stronger than A36. A36 provides greater stiffness, while aluminum alloys provide lower weight.
What is a suitable substitute for A36 steel?
The substitute depends on the part’s function. A572 Grade 50 suits higher-strength structures. 1018 suits precision-turned parts. Parts requiring heat treatment and wear resistance should use 1045 or 4140.
What does the A stand for in A36?
The letter “A” indicates ASTM’s ferrous-material specification category. The number “36” corresponds to the minimum yield strength of 36 ksi.
What steel grades are equivalent to A36 grade steel?
S235JR, Q235B, SS400, and CSA G40.21 44W are common comparison grades, but they are not direct equivalents. Their properties, thickness ranges, impact requirements, and project standards must be reviewed before substitution.
Conclusie
A36 is een voordelig, lasbaar en overal verkrijgbaar koolstofconstructiestaal.
It is suitable for machine bases, mounting plates, brackets, frames, and general welded assemblies. It also supports manufacturing workflows that combine cutting, welding, and localized CNC machining.
Purchasing A36 parts correctly requires more than confirming the material name. Raw-material dimensions, thickness tolerances, surface condition, machining allowance, and inspection documentation all affect quality and cost.
A36 is geschikt voor constructieonderdelen die aan gemiddelde belastingen worden blootgesteld en waarbij kosten een belangrijke rol spelen. Voor onderdelen die een hoge slijtvastheid, hoge hardheid, slagvastheid bij lage temperaturen of certificering voor druktoepassingen vereisen, zijn speciale materialen nodig.









